Arrow
Arrow
PlayPause
Slider
plakat_Layout_1.jpg

Aktivní dovolená

Hledej:

GoogleTranslate

CYKLOTRASY POD VLADAŘEM

Cyklistika si zaslouží u vás zvláštní pozornosti. Náš region leží v překrásném místě České republiky. Zde v lázeňském trojúhelníku (Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně) se vám otevřou nádherné výhledy do dosud nedotčené přírody. Najdete zde cca 400 km značených regionálních cyklotras vybavených odpočívadly a informačními tabulemi. Terény pro kola jsou zde opravdu různorodé. Trasy jsou vhodné jak pro začínající cyklisty a rodiny s dětmi, tak i pro trénované sportovce.

Proč na kole?


V jižní části Karlovarského kraje leží krajina, jejíž kouzlo můžete objevit o víkendech nebo dovolené na svých toulkách. Uprostřed této oblasti leží malé městečko Toužim. Jeho výhodná poloha ho předurčuje jako výchozí bod pro cykloturistiku. V dosahu fyzicky nenáročných jednodenních výletů jsou významné kulturní a historické památky jako Mariánské Lázně, klášter Teplá, husitské město Žlutice, zámek Bečov s relikviářem sv. Maura, barokní městečko Manětín, Rabštejn a další.


A právě proto zde vznikl nápad na vybudování cyklotras, které návštěvníkům ukáží malebnou krajinu. Každá trasa má namířeno do turisticky exponované lokality a každopádně lze cestou nalézt mnoho zajímavých a krásných míst, které je škoda nenavštívit, ať již na kole, pěšky či autem. Tyto trasy byly v průběhu uplynulých let přeznačeny KČT a dnes jsou již téměř všechny řádně značeny žlutým turistickým značením. Přesto si vás dovolíme v našich osmi průvodcovaných trasách poslat i do míst, která značená nejsou, ale stojí za to je neminout.
Celá oblast je zeměpisně z hlediska horopisného vymezena především Tepelskou vrchovinou, kterou ze západu uzavírá pohoří Slavkovský les, z jihu Bezdružická a Manětínská vrchovina a z východu Rakovnická pahorkatina. Na severu se tyčí Doupovské hory, pozůstatek mohutného stratovulkánu, dnes známé spíše jako vojenské cvičiště. Z hlediska vodopisného je pak na území povodí dvou řek, Teplé na západě a zejména pak Střely procházející téměř celým územím od západu na východ. Přestože se tato oblast vyznačuje vyšší nadmořskou výškou, jsou zde výškové rozdíly v terénu díky charakteru náhorní plošiny relativně malé, což vytváří vhodné předpoklady pro nenáročnou cykloturistiku.

0
0
0
s2sdefault

www.touzim.cz  www.becovskabotanicka.cz  www.krajzivychvod.cz  www.skoky.eu  www.biofarmabelina.cz